Seiten

Freiheit

Freiheit

Demokratie

Demokratie

Freitag, 2. Mai 2014


 
 اول ماه مه، روز جهانی کارگر
 و حمایت از جنبش کارگری در ایران
آزادی کلیه زندانیان سیاسی در ایران

 


بالاخره پس از هشت سال ریاست جمهوری احمدی نژاد رژیم آخوندی یک رئیس جمهور دیگر، آخوند حسن روحانی را به عنوان برنده نمایش انتخاباتی اخیر معرفی کرد. تبلیغات چی های رژیم از رئیس جمهور جدید ملایان به عنوان یک سیاستمدار "عملگرا و جویای توافق" و یا "مدره و خردگرا" نام می برند. رژیم جمهوری اسلامی با به خدمت گرفتن این موج تبلیغاتی در تلاش است تا چهره کریه و وحشی خود را در پشت نقابی از اعتدال کذایی پنهان سازد. بدین ترتیب در شرایطی که سردمداران رژیم در برابر دولت های غربی چنین وانمود می کنند که انعطاف پذیر و به دنبال سازش هستند، در داخل ایران هیچگونه نشانی از اعتدال و تنش زدایی دیده نمی شود. تعداد اعدام ها به طور بی سابقه ای افزایش یافته است، هر چند آخوند روحانی در تبلیغات انتخاباتی خود وعده داده بود که اقداماتی در جهت بهبودی وضعیت حقوق شهروندان انجام دهد. تنها از ابتدای تکیه زدن آخوند روحانی، اصلاح طلب کذایی، بر صندلی ریاست جمهوری رژیم آخوندی بیش از 596 نفر در ایران اعدام شده اند. آخوند های حاکم بر ایران به خوبی می دانند که هر گونه تغییر اساسی در سیاست سرکوب و اختناق به سرنگونی تمامیت رژیم قرون وسطایی جمهوری اسلامی خواهد انجامید.

روزنامه "نویه زوریشه تسایتونگ" در گزارشی در ٣١ مارس ٢٠١٤  می نویسد:

"شورای حقوق بشر سازمان ملل متحد نگرانی خود را در یک گزارش مشترک در مورد افراط در اجرای حکم اعدام ابراز می دارد. بر اساس این گزارش تعداد اعدام ها از تابستان گذشته تا کنون افزایش چشمگیری داشته است. تنها از ابتدای سال جدید میلادی بیش از 176 نفر در ایران اعدام شده اند. علاوه بر این گزارشگران ویژه در گزارش خود به این نکته اشاره می کنند که احکام اعدام اغلب با  بی اعتنایی به حقوق بنیادی متهمین صادر می شوند و محکومین هیچ امکانی برای اعتراض و یا تقاضای فرجام دریافت نمی کنند. دبیر کل سازمان ملل متحد، بان کی مون، در یک سخنرانی در این هفته بر ناسازگاری و عدم تناسب بین عشوه گری های رژیم در برابر غرب و تداوم سرکوب در ایران انگشت گذاشت. بان کی مون تأکید کرد که نه تنها تعداد اعدام ها افزایش چشمگیری داشته است، بلکه همچنان خبرنگاران منتقد، فعالین حقوق بشر و اقلیت های مذهبی هم مورد تعقیب قرار دارند."

اغلب اعدام ها در انظار عمومی به اجرا در می آیند و حتی در مواردی در تلویزیون رژیم هم به صورت زنده پخش می شوند. هدف این اقدامات وحشیانه ایجاد فضای رعب و وحشت در بین مردم و به سکوت واداشتن مردم ایران است. به همین جهت هم حقوق و آزادی های بنیادی مردم، حق بیان آزادانه، حق تجمع و تشکل و ... همچنان به شدت نقض می شوند. منتقدین دولت، فعالین کارگران، مدافعان حقوق زنان و افرادی که از حقوق اقلیت ها دفاع می کنند خودسرانه دستگیر می شوند و در دادگاه هایی که از عدالت و دادگستری بویی نبرده اند، به حبس های طولانی مدت محکوم می شوند. رژیم سرکوبگر آخوندی برای کنترل هر چه بیشتر شبکه اینترنت خیز برداشته است، شنود تلفن های مردم را گسترش داده است, صفحات اینترنتی را می بندند و با ارسال پارازیت در کار شبکه های رادیویی و تلویزیونی خارجی اخلال ایجاد می کند و با نهایت  شدت با مخالفان خود رفتار میکنند. هزارها زندانی سیاسی همچنان در زندان های قرون وسطایی رژیم اسیرند. اين بخوبي نشان مي دهد كه موجوديت اين رژيم تا چه اندازه به نقض سيستماتيك و وحشيانه حقوق بشر پيوند خورده و هر گونه انعطاف در اين زمينه سرنگوني آنرا تسريع خواهد كرد. اين بسيج خبيثانه همچنين نشان مي دهد همه باندهاي اين رژيم تحت عناوين”تندرو”، ”مدره”، ”معتدل”، ”پراگماتيك”، همگي در اعدام و سركوب و كشتار و در نقض حاكميت مردم اشتراك نظر و منافع دارند و مدافع بي چون و چراي سلطه مطلقه ولايت فقيه هستند.

وضعیت اقتصادی رژیم وخامت بار است. بحران اقتصادی ناشی از سؤ مدیریت، رشوه خواری و دزدی های خانواده های سردمداران رژیم روز به روز شدت می یابد. اکثریت مردم ایران و بویژه طبقه زحمت کش و کارگران ایران در بدترین شرایط اقتصادی و وضعیت معیشتی فاجعه آمیز به سر می برند. گرانی بیداد می کند. حتی مقامات دولتی موقعیت طبقه کارگر و رقم بالای بیکاران را اسف بار توصیف می کنند. به همین میزان حرکت های اعتراضی کارگران در یک سال اخیر افزایش یافته اند. تنها در طی دوازده ماه گذشته کارگران ایرانی بیش از پانصد حرکت اعتراضی (شامل تجمعات اعتراضی، تحصن، اعتصاب و راهپیمایی) داشته اند. بسیاری از فعالان کارگری در زندان به سر می برند. قراردادهای کوتاه مدت کاری و عدم امنیت شغلی، بیمه های درمانی و کمک های اجتماعی از مهمترین مشکلات کارگران ایرانی هستند.

آخوند روحانی، رئیس جمهور جدید رژیم که شعار اعتدال می دهد، از سردمداران رژیم در دوران جنگ ضد میهنی و دست پرورده دستگاه های اطلاعاتی و سرکوبگر رژیم است. تا زمانی که رژیم جمهوری اسلامی در ایران قدرت را در دست دارد هیچ تغییر مثبتی در ایران ایجاد نخواهد شد. نه سیاست مماشات با این رژیم خونریز و نه جنگ، بلکه سرنگونی رژیم ضد بشری جمهوری اسلامی با تمامی باندهای جنایتکار آن به دست مردم و جنبش مقاومت ایران تنها راه رسیدن به آزادی و دموکراسی در ایران است.

ما در جهت جلب حمايت جامعه جهاني از مبارزات آزاديخواهانه و خواسته هاي دموکراتيک مردم ايران براي رسيدن به آزادي، دموکراسي و رفاه اجتماعي تلاش می کنيم و در همين راستا خواهان تشديد تحريم های اقتصادي و سياسي بر عليه رژيم جمهوري اسلامي هستيم

ـ حمایت از مردم ایران برای رسیدن به آزادی و دموکراسی در ایران

ـ تعلیق فوری تمامی حکم های اعدام

ـ آزادی تمامی زندانیان سیاسی

ـ پایان دادن به معاملات تجاری با رژیم آخوندی و تحریم رژیم آخوندی به خاطر نقض شدید حقوق بشرنه به جنگ، 
نه به مماشات، 
حمايت از اپوزيسيون سکولار و تغيير دموکراتيک در ايران!
سرنگون باد رژیم جمهوری اسلامی !

کانون ایرانیان آزادیخواه مونیخ

Münchener Verein für die Freiheit im Iran
Iraniyanemunich.blogspot.com                        Iraniyanemunich@Yahoo.de
 


Keine Kommentare:

Kommentar veröffentlichen