Seiten

Freiheit

Freiheit

Demokratie

Demokratie

Freitag, 19. Oktober 2012 اکسیون اعتراضی:

 قطع روابط  با رژیم جمهوری اسلامی ایران!

کانادا آن را عملی کرد

دولتهای دیگر هم باید اینکار را انجام دهند!

 

 مکان: مونیخ

Neuhauserstr. 8 (Fußgängerzone)

تاریخ : سه شنبه  ۱۶ اکتبر ۲۰۱۲

زمان: ساعت ۱۸ - ۱۹

"قطع روابط  با رژیم جمهوری اسلامی ایران"
 کانادا آن را عملی کرد   
دولتهای دیگر هم باید اینکار را انجام دهند


اشپیگل انلاین
۷  سپتامبر ۲۰۱۲
"صلح جهانی تهدید میشود"
"کانادا به روابط دیپلماتیک با ایران پایان داد"
این علامت آشکاری  بود : کانادا تمام دیپلمات های ایران در این کشور را اخراج کرد  و سفارت خود  در تهران را بست. این  اقدام رادیکال  را دولت اتاوا چنین توجیه کرد  " رفتار بین المللی ایران  به منزله تهدیدی برای صلح جهانی است  ".
اتاوا / نیویورک - دیپلمات های ایرانی در کانادا پنج روز برای خروج از کشور
فرصت  دارند ، سفارت کانادا در تهران با تاثیر فوری بسته خواهد شد، جان بیرد، وزیر خارجه کانادا، قطع روابط دیپلماتیک با ایران را اعلام کرد.
بیرد در اتاوا  گفت: دلیل آن این است که " ایران تهدیدی برای صلح است ". او همچنین چندین مثال آورد : "ایران رژیم بشار اسد  رئیس جمهور سوریه، را  به طور فزاینده ای با  سلاح تامین میکند ,  از قطعنامه های سازمان ملل متحد مربوط به برنامه هسته ای خود پیروی نمی کند، به طور مداوم  موجودیت اسرائیل را تهدید میکند ،  از  شعارهای نژادپرستانه استفاده میکند  و  برای نسل کشی شعار میدهد ،این رژیم یکی از بدترین مجرمین علیه حقوق بشر  و پناهی   برای تروریست ها  است "

کانون ایرانیان آزادیخواه در  مونیخ  از تصمیم دولت کانادا استقبال میکند و به ان تبریک میگوید .

کانادا به ما نشان می دهد که چگونه میشود سیاست دیگری را انجام داد : مصمم ، روشن و اصولی و بدون واهمه .

در آلمان  کسانی به این باور هستند که  به ایران هنوز میتوان  فرصتی ،  جهت حفظ  و رعایت اصول قوانین همزیستی بین المللی،  داده شود . این سیاست اما  بعنوان سیاست مماشات تلقی می شود و  از طرف ملایان بنیادگر دیگر جدی به حساب نمی اید .  باید پرسید که  ۱۰ سال مذاکره با ایران چه نتیجه ای را حاصل کرده است  ؟  در هیچ نقطه ای تا بحال ، یک توافق جدی بدست نیامده است. آیا زمان ان فرا نرسیده است ،دریابیم که این مذاکرات برای رژیم در ایران، تنها برای به دست آوردن زمان سود داشته است ؟ امیدواریم که ۲۰۰  کشور های دیگر، تصمیم  کانادا را  مد نظر کار  خود  قرار دهند   ، این  کار  یک علامت  آشکاری خواهد بود  , برای  صلح  در جهان وکمک شایانی جهت آزادی و دموکراسی در ایران .بنابراین اقدامات زیر  لازم است:
1-   منزوی کردن ایران و اخراج تمام دیپلمات های ایرانی از کشور.
2 - قطع  تمام روابط تجاری با ایران.
3 - حمایت از اپوزیسیون ایران برای توسعه  آزادی و دموکراسی در ایران.

رژیم تهران سالهاست که  اپوزیسیون  را سرکوب میکند و  مخالفان خود را روزانه با  جرثقیل  به  دار میکشد . روزانه  حداقل ۲ نفر اعدام می شوند. زندانها از  افرادی  پر است که به وضعیت بد اقتصادی، عدم وجود سیستم های مراقبت  بهداشتی و  یا افزایش قیمت مواد غذایی انتقاد کرده  وبه همین دلیل مورد شکنجه، تجاوز و اعدام قرار میگیرند . عواقب ناشی از تحریم اقتصادی، حاکمان در ایران را عصبی کرده است . ازسوم  ماه سپتامبر امسال ، باردیگر تظاهرات زیادی در ایران انجام گرفته است  .تجار بازار دست به اعتراض در برابر وخامت  پول ملی ایران " ریال" زده اند .تنها در هشت روز گذشته، ریال درحدود 40 درصد از ارزش خود  در برابر دلار آمریکا را  از دست داد که خود از شروع سال جاری بیش از 70 درصد رکود داشته است. در مردم موجی از  نارضایتی  و نا امیدی بوجود  آمده  که نتیجه اختلال رو به رشد در اقتصاد است و نتایج ان شورش ها و اعتراضات خیابانی خواهد بود . شاهدان عینی گزارش میدهند که در  روز چهارشنبه ۳ سپتامبر تعدادی کشته  و دهها مجروح و تعداد بیشماری دستگیری نتیجه  تظاهرات خشونت آمیز در پایتخت ایران بوده است .
 بنابراین، سیاست جدیدی  باید آغاز  شود ، که از واقعیات و تجارب گذشته  درس گرفته  وهمان  را بگوید که ما همواره تکرار میکنیم :

نه به جنگ، نه به مماشات
آری برای تغییر دموکراتیک در ایران!


- پشتیبانی از مردم ایران برای یک ایران آزاد و دموکراتیک!
- همه احکام اعدام باید فورا متوقف شود!
- آزادی برای همه زندانیان سیاسی!
- آزادی برای همه کارگران زندانی و فعالین کارگری در ایران!
- آزادی، سکولاریسم و دموکراسی برای ایران!
- قطع روابط تجاری  با آخوندها!
- تقویت تحریم ها و تحریم نفتی علیه رژیم در تهران!
-
 قطع هر گونه  دیالوگ با رژیم ، و  حمایت از اپوزیسیون سکولار!
- مرگ بر جمهوری اسلامی ایران!

 کانون ایرانیان آزادیخواه مونیخ 
Münchener Verein für die Freiheit im Iran
Munich association for the freedom in Iran
Iraniyanemunich.blogspot.com                        Iraniyanemunich@Yahoo.de

Keine Kommentare:

Kommentar veröffentlichen